Dýňobraní 2024

Úvod > Družina > Aktuality > Květen a červen v ŠD

Květen a červen v ŠD

Měsíc květen a červen byl ve školní družině radostí z tvoření, her a jednorázových akcí.

Na začátku měsíce jsme si ve školní družině připomněli Den matek. Děti malovaly obrázky a skládaly z papíru. Hokejové mistrovství světa, téma, které v obou oddělení žilo, a proto jsme se zapojili i my do fandění. Povídali jsme si o hokeji, pravidlech, zápasech a stali se z nás návrháři hokejových dresů. Venku si děti místo fotbalového míče braly florbalky a hrály si na známé hokejisty.

Na konci měsíce května se I. oddělní družiny vydalo na výlet do Hrabyně, kde děti navštívily památník a mohly se seznámit s tématem války.

Spoustu času jsme trávili venku, kde děti hrály různé hry. U kluků stále vede fotbal, ale také vybíjená a hraní si na pískovišti. Holky pletly věnečky z živých květin a staraly se o záhony zeleniny, které si v minulém měsíci předpěstovaly. S příchodem horkých dnů jsme vytáhli oblíbenou vodní skluzavku a o zábavu bylo postaráno.

V měsíci červnu nás čekali v obou odděleních družinové výlety. I. oddělení jelo do Ostravy na Laser game. Děti se rozdělily do týmů, seznámily se s pravidly a byly vpuštěny do arény. Děti si hru náramně užily. II oddělení se vydalo na výlet do Opavy. Děti poznávaly procházkou Opavu, četly názvy rostoucích stromů a vydaly se do kina. Po cestě zpátky nechyběla ani výborná zmrzlina.

Blíží se konec školního roku a tak si povídáme o tom, co budeme dělat o velkých prázdninách a kam pojedeme.

Přejeme všem krásné letní prázdniny :-)